KFC като училище за живота: от първа работа до лидерска роля. Историята на Атанаска

12/05/2026

Локация / Ресторант: KFC ресторант Надежда  
Позиция в момента: Мениджър на ресторант  
В KFC от6 години 

 

Как започна работа в KFC? (къде я намери, какво търсеше?) 

Намерих я чрез обява в Jobs.bg и кандидатствах, понеже тогава бях студентка и ми трябваше работа с гъвкаво работно време, каквото ми беше предоставено. 

 

Какви предизвикателства срещна в началото? 

Беше ми трудно в началото, както при всяко ново начинание. Беше доста натоварено, но колегите бяха приятелски настроени и това ми помогна да се справя с първоначалния стрес. 

Менюто също беше нещо ново за мен и докато го науча, ми беше трудно. Колегите, които ме обучаваха, ми помогнаха да премина през процеса. 

 

От Обслужващ на щанд до Мениджър на ресторант, колко време ти отне и кой ти подаде ръка по пътя?  

При мен обучението се случи доста бързо, но аз го отдавам на това, че имах желание да науча колкото мога повече неща и да помагам на колегите си. Също така работех дълги смени, понеже имах нужда от повече финанси. 

Имаше доста колеги, от които съм се учила, и много хора, които са ми помогнали по пътя, за което съм благодарна. Пътят не е бил лесен, но нищо не е лесно. 

През шестте си години професионален опит съм обиколила около 15 ресторанта в 4 града в страната, за което съм благодарна и което ми е било изключително полезно. 

"

Това, което най-много обичам в екипа си, е, че винаги са готови да помагат.

Как KFC ти позволява да балансираш между работа, личен живот и интереси? 

Балансът между работата и личния живот е различен за всеки и зависи индивидуално от човека, но гъвкавостта на работния график и разбирането от страна на мениджъра ми тогава ми помогнаха да намеря този баланс. 

 

Как KFC те подкрепи в твоето развитие? 

Изключително съм благодарна, понеже Самекс ми даде стабилност и възможност за растеж и развитие. Помогна ми да изградя характер, а комуникацията с толкова различни хора и екипи ми помогна за личностното развитие и разбирането на живота. 

Мога да се похваля с богат опит, понеже съм работила в доста различни ресторанти и в различни градове. Помагала съм, когато е било необходимо, защото смятам, че процесът е взаимен. 

 

Ако трябва да обясниш KFC на някой, който никога не е работил тук, какво би казала? 

KFC е училище за живота, което те учи на дисциплина по разбираем начин. Това е забавен начин да изградиш себе си, да излезеш от зоната си на комфорт и да се поставиш в различни ситуации. Начин да се предизвикаш, да комуникираш с различни хора и да създадеш приятелства. 

 

QUIZ въпроси 

 

  • Работата в KFC ми позволи: да надградя себе си и уменията си, да се уча от много хора, да се предизвиквам и да надскачам дори собствените си възможности. 
  • Най-горд/а се почувствах, когато: видях, че трудът ми се оценява и има хора, които вярват в мен. 
  • В KFC научих, че: трудът и постоянството се оценяват. 
  • Моят най-ценен урок от работата тук е: получила съм много уроци и наистина не мога да определя кой е най-ценният. 
  • Това, което най-много обичам в екипа си, е: че винаги са готови да ми помогнат и да постигаме поставените ни цели с усмивка. 
  • Работейки в KFC, открих, че мога:  да се поставям в различни ситуации и да откривам нови черти от характера си. 
  • Най-важното нещо, което постигнах тук, е личностно развитие, което ще ми бъде полезно занапред в живота. 
  • За мен успехът в KFC означава: да си удовлетворен от работата си, да си поставяш все по-високи цели и да ги постигаш. 
  • Бих препоръчал/а на новите колеги да са: спокойни и да проявяват самоинициатива. 
  • Ела в екипа ни, ако си човек, който: иска да се учи, да се предизвиква, да опознава нови хора, да се развива и да се изгради като личност. 
Сподели
Кандидатствай сега!
Търсиш ново начало? Присъедини се към семейството на KFC!
Oтворени позиции